Oživte svůj dům zimní zahradou a najděte své místo odpočinku!

Nabízíme odborné poradenství o typech zimních zahrad, konstrukčních variantách, způsobu zasklení, stínění a větrání. Pro realizaci zahrady je nejdůležitější určit, co od ní očekáváte a k čemu bude sloužit. Hliníkové konstrukce zimních zahrad nepodléhají korozi, jsou tvárné a stálé vůči povětrnostním vlivům. V současné době používáme hliníkové profily ALUPROF v různých kombinacích a konfiguracích pro konstrukce zimních zahrad. Tyto profily dosahují výborných tepelně izolačních vlastností, a to především díky kvalitním profilům s přerušenými tepelnými mosty. Zimní zahrady od nás - jsou vysoce moderní a funkční systém z hliníkových profilů, který splňuje i náročné požadavky na kvalitu.

Zasklení se provádí většinou izolačním dvojsklem, případně i trojsklem. Na zasklení střechy se používá bezpečnostní izolační zasklení, nebo komůrkový polykarbonát. Přehřívání interiéru v letních měsících lze dodatečně řešit použitím stínící techniky nebo střešními okny v kombinaci s protislunečním sklem.

Ventilace

Pro dosažení přijemné teploty a prostředí uvnitř zahrady je nezbytné mít v zimní zahradě správný typ ventilace. Pro přirozené větrání se používají střešní okna, které mohou být napojeny na teplotní čidlo nebo případně sensor vlhkosti.

Rozlišujeme primárně dva typy zimní zahrad. První otázku, kterou zákazníkovi klademe je, jestli má zájem o využívání v průběhu celého roku a prostor bude vytápěný, nebo se bude jednat pouze o sezónní zimní zahradu s využitím jaro až podzim. Dále je důležité vědět jak bude daný prostor využíván. Podle toho navrhneme řešení na míru podle požadavků zákazníka.

1.    Celoročně využívané a vytápěné zimní zahrady
2.    Sezónní zimní zahrady (využití jaro – podzim)
3.    Sklápěcí pergola PLACEO v kombinaci s bočním posuvným zasklením

GALERIE REALIZACÍ

zimní zahrada od Thermont